Milli eğitim bakanı LGS Sınav tarihinin ne zaman yapılacağına...

Milli eğitim bakanı LGS Sınav tarihinin ne zaman yapılacağına dair açıklamalarda bulundu!

Milli eğitim bakanımız ZİYA SELÇUK lgs sınavı için tarihin önümüzdeki pazartesi günü yapacağımız toplantıdan sonra sınavımızlada ilgili kararı vereceklerini ve kamuoyunu aydınlatacaklarını söyledi. hürriyet gazetesi yazarı nuran çakmaçının instagram hesabından canlı yayına katılarak yazarın sorduğu sorulara verdiği cevapların satır başları şu şekilde;

Editor: Haber Editörü
02 Mayıs 2020 - 14:43

Bilim kurulunun 14 kuralına uymak zorundayız diye başladığı konuşmada benim açımdan bu kurallara uymak zor açıkcası ama elimizden geleni yapıyoruz çünkü devamlı dışardayız ve 24 saatin 20 saatini devamlı çalışarak geçirmek zorunda kalıyoruz yapacak birşey yok.

bütün okuyan öğrencileri riske atmak istemiyoruz bu konuda çok titiz bir şekilde hareket ediyoruz. Pazartesi günü toplantıdan sonra lgs ile ilgili sınavında durumu inşallah netlik kazanacak ve burumla ilgili değerlendirme sonucuna varıldığında açıklamamızı yapacağız.

Öğretmenlerimizden similastonları istedik. Çocukların şuanki durumlarını ölçmek açısından raporları değerlendireceğiz. sınıf geçme olayına gelince öğrenci ikinci dönem daha iyi noktaya gelebilirdi amam böyle bir sürecin içine girdikten sonra 1. dönem notları değerlendirmeye alınarak sonuç verilecek.

Bütün sorumluluk sınavlarınıda haziran,eylül,ocak tarihlerinde yapılacak şekilde programladık hayırlısı olsun öğrencilerimiz için...