Korona ile ilgili dikkat çeken uyarı "ikinci dalga" olabilir

Bilim kurulu üyesi profosör doktor hasan tezer çok önem arz eden açıklamlarda bulundu; Profosör doktor hasan tezer ciddi anlamda son iki haftalık süreçte istikrarlı bir şekilde kayda değer bir gelişme söz konusu olduğuna değindi. Yinede sokaklarda caddelerde sosyal mesafeyi korum ile ilgili bir rehavet olduğunun altını çizen açıklamalarda bulundu satır başları şöyle;

Editor: Haber Editörü
09 Mayıs 2020 - 13:43 - Güncelleme: 09 Mayıs 2020 - 14:10

Sürekli olarak insanları uyarmak ve bu işle ilgili gecemizi gündüzümüze katmak birinci görevimiz.

Şuan ki durumda iyiye doğru gidiyoruz evet bu gerçek ama yinede tedbiri elden bırakmamalı kimse maskelerimizi takmaya devam etmeliyiz,sosyal mesafeye çok dikkat etmeliyiz,evlerimizden çok çok zorunlu olmadığı sürece çıkmamaya gayret etmeliyiz.

Çünkü salgın etkisini kaybetmedi sadece tedbirimizi yükselttik salgın halen aynı değişen bir durum yok. Herkes disiplinli bir şekilde kurallara uymaya devam etmeli. Bunun arkasında ikinci bir dalga olacaktır.

Toplum olarak sosyalleşme durumunu biraz daha ertelemeliyiz havuz,deniz,sahil,kalabalık mekanlarda bir arada olmak gibi durumlar şuan için çok erken herkes dikkatli olsun.

Yıl sonuna kadar herkes maskeyle gezmeye devam edecek gibi görünüyor.Çünkü tehlike geçmiş değilikinci dalga hatta üçüncü dalga bile olabilir. Önemli olan burda tedbirimiz ve bilinçli bir şekilde hareket etmek ve uzmanların söylediklerini harfiyen uygulamak.